‌اندروید بهتر است یا ios ؟ ‌‌طرف داران سر سخت اندروید و یا IOS می خواهند دلایلی بیاورند که شما را قانع کنند که فلان گوشی را بخرید که سیستم عامل فلان را دارد که عملکرد بهتری دارد.به طور مثال دیگر نمی توان به گوشی های اندروید این مشکل را گرفت که چرا دارای حسگر اثر انگشت نمی باشند زیرا دیگر بیشتر گوشی ها با سیستم عامل اندروید این قابلیت را دارا می باشند و یا دیگر نمی توان گفت که چرا صفحه نمایش گوشی های آپل دارای صحفه نمایش کوچکی می باشد زیرا الان گوشی های آیفون 4/7 اینچی و 5/5 اینچی را دارا می باشند

در کنار این دو سیسنم عامل ios  وandroid  سیستم عامل ویندوز نیز وجود دارد.که خیلی کامل تر از دو سیستم عامل دیگر می باشد اما می خواهیم دو سیستم عامل آندروید و ios را در این مطلب با هم مقایسه کنیم و کاری با سیستم عامل کامپیوتر یا ویندوز نداریم.

بیاییم خیلی ساده توضیح دهیم اگر از گوشی های آیفون خوشتان نمی آید پس باید قید سیستم عامل ios  را هم بزنید و گوشی دیگری را بخرید.در این سیستم عامل شرایط به گونه ایی می باشد که اپل می پسندد.پس اپل بررسی می کند چه چیزی به صلاح شما می باشد سپس آن را در یک قالب یک پکیج آماده و پیش روی شما قرار می دهد. اما داستان در سیستم عامل اندرویدی کمی فرق دارد.گوگل پس از خرید (شرکت آندروید) در سال 2005  میلادی اکوسیستم موبایل خود را بر روی این سیستم عامل بنا کرد البته که به جز دستگاه های نکسوس اکثر گوشی ها و تبلت های اندرویدی با تغییرات زیادی به بازار می آیند.در سیستم عامل اندروید دست کاربران بسیار باز می باشد و می توانند از از برنامه های موردعلاقه‌اش به‌جای برنامه های پیش‌فرض سیستم استفاده کند.همچنین کاربران می توانند به وسیله برنامه های لانچر، رابط کاربری  دستگاه را به سلیقه ی خودشان را تغییر دهند و در یک کلام درباره اندروید بخواهیم بگیم اندروید قابلیت شخصی سازی بیشتری دارد! یک نکته ی مهم این که شما بدون دردسر می توانید از برنامه های گوگل روی اکوسیستم ios  استفاده کنید

اما در سویی دیکر اپل علاقه ایی ندارد که کاربران دستگاه های اندروید از برنامه هاب اختصاصی شان استفاده کنند.شاید شوخی باشد، اما با جستجو کردن در گوگل پلی، تنها یک برنامه اپل را می توانید پیدا می‌کنید؛ آن‌هم Move to iOS است و به‌ درد کاربرانی می‌خورد که می‌خواهند از اندروید به iOS‌ بروند.کلی بخواهیم بگیم آندروید دارای قابلیت شخصی سازی بیشتر و پلتفرم باز تر و پشتیبانی بهتر از زبان فارسی و تنوع بیشتر از برنامه های فارسی و تعداد ابزار ها (مثل مدیریت فایل) می باشد و IOS رابط کاربری روان تر و ساده تر و تجربه های یک پارچه تر و درونی تر و به روزرسانی منظم تر و حدالقلی بودن خطا های سیستم عامل و یکپارچگی کم نقص سخت اقزار و نرم افزار می باشد. در کنار این مزایا این دو سیستم عامل مشکلاتی هم دارنند. به طور مثال بخواهیم بگیم تنوع زیاد در سخت افزار و بعضی ها با کیفیت پایین یک مشکل بزرگ در دستگاه های اندرویدی است و بی کیفیتی برخی از گوشی ها با سیستم عامل اندروید نتیجه نا مطلوبی در کاربران در ارتباط است.و اما برخی نیز از بی محدودیت های آپل می نالند و همچنین از اتکای بیش از حد یه برنامه ی« آی‌تیونز» برای مدیریت فایل ها و برنامه ها از جمله مواردی است که خیلی از کاربران را به سمت محیط باز اندروید می کشاند.

حال ما به این سوال پاسخ دادیم ‌اندروید بهتر است یا ios ؟ ‌‌پس شما هم می توانید بیایید تمامی نقاط ضعف و نقاط قوت را بررسی کرده و تجربه های خود را در بخش نظرات برای ما بنویسید و بگید کدام یک بهتر است‌‌‌.